| Colosus1000 a întrebat:

Eu am un hamster (il cheama Casmir). Ce pot sa faca hamsterii asa mai special si amuzant? Thx

Răspuns Câştigător
| DebiiYT a răspuns:

Eu un fel de crescatorie de hamsteri...adica am luat doi si intr-o luma m-am trezit cu 15 dar nu asta e important...sa aiba o rotita fixata dine ca ei mai mult se dau noaptea si s-ar putea sa te deranjeze galegia.Eu am luat din Germani cred ca se gasesc si aici un fel de pietre in care trebuie sa isi bage dintii iar in interior are alune,seminte etc, ar trebui sa ii iei o cusca cu gratiile sub forma de egal
''========'' asa se urca pe tavanul custii si isi lucreaza bratele mai mult ca la o rotita si va trai si mai mult daca are forta in el, cand ii pui rumegus pune-i niste harti rupe mici dar lungi si cand termini pune-i un servetel pentru ei e amuzant sa umble pe sub hartie si sa o rupa poti sa ii pui si o casuta ca sa care hartiile si vei observa ca le baga in casuta apoi le scoate, iar le baga, iar le scoate etc. tuburile de servetele le plae sa doarma in ele si sa le roada sa isi faca ''ferestre'' in ele pentru a iesi mai repede... sper ca te-am ajutat daca imi mai amintesc ceva iti voi zice

4 răspunsuri:
| AleXisAleXis a răspuns:

Si eu am hamster:x
Poti sa-i cumperi rotita sau este un fel de minge, il bagi acolo si se plimba prin casa :))
https://www.google.ro/......https?/url

| Crizty a răspuns:

Sall,sa aiba o rota care sa mearga iei toata ziua in iei (acea roata fixata undeva pe prtile custi unde il ti...(roata ie o roata din plastic ca re se fixeaza in interiorul custi si hamsterul singur intra in ia si toata ziua merge pe aia pana nu mai poate)

| darrio2007 a răspuns (pentru Crizty):

Folositor raspunsul tau.Dar mai ai de lucrat la gramatica.

| DenisCrisan a răspuns:

Pai ii pui o rotita din aia in cusca in care tot alearga in ea (in special noaptea) si daca vrei sa te amuzi putin, ii faci un fel de labirint din lemn si la capat ii pui un premiu bine meritat ( mancare ), sau un labirint din biscuiti laughing

Întrebări recente