| MeGustaTeGusta a întrebat:

Am o intrebare : Hamsterii BEAU apa? Am avut un hamster si nu ii dadeam deloc apa dar vad pe internet ca hamsterii beau foarte multa apa! astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Bineanteles ca beau apa! Isi pot extrage apa si din legumele (bogate in apa) cu care se hranesc, dar apa (dintr-un dispozitiv special, cu "bila") trebuie sa nu le lipseasca si va trebui schimbata o data la doua-trei zile.
*-*

| Resurrection a răspuns:

Da,bine inteles ca beau apa ca orice animal.

| FreakyChucky a răspuns:

Hamsterii beau apa! In lipsa apei, hamsterul isi poate lua cantitatea de apa necesara din alimentatie insa, daca alimentatia este preponderent uscata, hamsterul se deshidrateaza rapid si moare.