| mirunicascumpica a întrebat:

Maine e ziua mamei mele ce ia-si putea cumpara?

11 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Ai putea sa ii iei: (depinde cati ani ai)
-un buchet mare de trandafiri sau o floare in ghiveci (o floare intr'un cuvant), niste margele frumix de la un magazin din preajma si niste ciochy daca' ii place
-o bluza (uita'te in dulap la marime siu ii poti cumpara) pe care o pui intr'o plasuta faina, o cutie cu ciocolata sau flori
-un set de cani si farfurii ieftine (nu prea scumpe EVIDENT)+niste flori sau o felicitare de aia care se cumpara ieftin sau fcta de tine cu ceva de genu :"la multi ani" si lipesti ceva pe ea
-o trusa de machiaj (daca' m-am tha se macheaza si chestii din astea)
si o floare (asta i'o cumparat sora'meah' si o fost ft multumita (eu m-am bagat in cadou sa nu creada ca n'am cumparat))
-niste lumanari parfumate=un parfum fain si flori sau ciochy
nu ceva ft complicat ca dupa o sa se astepte in fiecare an smug
LA MULTI ANI :*

| Teo a răspuns:

Cumparai ceva care sa dureze.Ca un lantisor,bratara,inel, cercei, nu un parfum sau ceva ce se termina si se arunca.Dar mai frumos e cand faci ceva cu mana ta.Ala e cel mai frumos cadou pentru ca stie ca e facut de tine.
Sper ca te-am ajutat.happy

| sherlock a răspuns:

Un cadou!

| JohnnyBi a răspuns:

Un buchet mare de trandafiri albi (semnifica respectul fata de o persoana) si eventual o diploma dinaceea "pentru cea ma mama". sau mai bine o faci tu de mana, astfel o sa vada ca iti pasa (mult mai mult decat daca ii iei ceva din comert, un kitch sau prostii chinezesti)

| Adi2ro a răspuns:

Depinde de gusturile ei. Mai intai gandeste-te ce gusturi, preferinte are sau ce caracter are si apoi alegi din.

Daca e femeie practica > alegi ceva de bucatarie. o vesela noua, un set de pahare de cristal (nu sunt asa scumpe) etc.
Daca e mai rafinata si iese mult in oras > Articol de imbracaminte > Esarfa, Parfum poate chiar ceva incaltaminte.

Alte optiuni ar fi > Ceas de mana, Buchet mare de flori, O planta mai deosebita (trandafir japonez etc) sau de ce nu un voucher la un SPA tratament. Sunt multe oferte bune pe piata happy

| sab_7576 a răspuns:

Pai...ai puteai sai cumperi o cheolata un buchet de flori frumos daca ii plac o carte dac ii place sa citeasca bijuterii un parfum

| liviu89 a răspuns:

Ciochy
va rog sa imi traduceti straight facenu am mai auzit de cuv asta pana acum laughing

| MihaelaMihaa a răspuns:

Buna mirunicascumpica! In primul rand ii urez un sincer La Multi Ani si sa traiasca mult si sa fie iubita de cei dragi! Oricarei mame ii place sa primeasca flori zic eu.ai putea sa ii cumperi un crin sau 5 trandafiri, o cutie de ciocolata.fa-i o felicitare "speciala sa zic asa"care sa o impresioneze.Acum bugetul este mic. poti sa ii cumperi o geanta, un parfum, o bratara...sau gandeste-te ce si-a dorit si nu si-a cumparat.Nu uita! Mamai tale o sa ii placa orce atata timp cat e venit de la tine! Mult noroc si inca odata La Multi Ani!

| ellutza_9658 a răspuns:

Un parfum, o bijuterie, un ceas sau o poseta. o perna mare pe care sa inscriptionezi un mesaj sau o poza cu voi doua.sunt carticele de alea mici semnate huxley..."pentru o mama minunata" sau ceva in genul. sunt f de calitate si au ganduri alese pentru un parinte iubit... le gasesti sigur in diverta si probabil si prin unele librarii
asa i-am luat eu si a fost incantata sau cumparai un tort si o sampanie si organizeaza un fel de petrecere cheama prieteni ei pe ascuns si pune baloane prin casa. sperrr ca te-am ajutat funda!

| Didu98 a răspuns:

Un parfum si un buchet de flori! Cred ca ar fi cel mai potrivit!

| Vladutu236 a răspuns:

Cumpara o vaza frumoasa si umpleo cu florile de diferite culori
Si o felicitare frumoasa