| JeffHardy2011 a întrebat:

Paste fericit tuturor utilizatorilor!
Imi puteti spune ce mesaj sa pun pe facebook pentru Paste. Ceva in genul : paste fericit tutror prietenilor, colegilor alaturi de cei dragi. Sa sune in genul asta.

Fundaa si incodata Happy Easter! >big grin

3 răspunsuri:
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

1.arbatori fericite alaturi de cei dragi, sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca.

2.Anul acesta nu mai exista sponsorizari asa ca iti aduc doar urari de fericire, sanatate, veselie si multa iubire. Semnat: Iepurasul!

3.Umbla veste-n tot orasul
Cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe-nserat
Paste bun si Luminat!

4.Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spiritoale si sa va calauzeasca pasii pe drumul vietii.

5. Mireasma Sarbatorilor Pascale sa fie un moment unic de intoarcere spre pietate, armonie, speranta, toleranta, evlavie… HRISTOS A INVIAT!

6. Mireasma Sarbatorilor Pascale sa fie un moment unic de intoarcere spre pietate, armonie, speranta, toleranta, evlavie… HRISTOS A INVIAT!

7.Acum, cand Harul e iar cu noi…Si ingeri peste fiecare casa…Iisuse Te Rugam Sa Vii…Sa Stai cu noi la masa.

8. Un iepuras cu botic alb…A venit la voi in prag…Sa va aduca un ou rosu…Care sa va umple cosul…Ciocniti? HRISTOS A INVIAT!

9.Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va trece azi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: "PASTE FERICIT"!

10. Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas. Fie Ca Sarbatoarea Invierii Domnului Sa Va Aduca In Case Lumina, Dragoste, Intelegere Si Sanatate! HRISTOS A INVIAT!

11.Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

12.Acum cand suntem in saptamana Patimilor si Sfanta Sarbatoare de Paste se apropie fi mai bun, mai vesel si frumos la suflet, daca ai credinta iarta pe cei care gresesc; iar eu iti doresc sa ai parte de un iepuras plin de cadouri si fie ca lumina Sfanta a Sarbatorilor de Paste sa iti aduca bucurie-n suflet, noroc, sanatate ca-i mai buna de cat toate!

| Cartitza a răspuns:

Paste Fericit si tie.
Pai uite asa : Cu ocazia pastelui va v-a venii in prag o pufosenie cu dorinta de a va sparge geamurile cu... oo laughing
Eu zic ca pe Facebook merge.
Funda?

| mirelalola a răspuns:

Deci iti pot propune aceasta:E minunat sentimentul cand iti simti parintii aproape, rudele, prietenii, in momentele frumoase ale vietii!♥ Sa vezi privirea calda a mamei, sa il vezi pe tata cum se amuza de faptul ca vede ca desi esti adolescent, si esti de aceeasi inaltime cu el, esti inca un COPIL! Practic, vezi cum viata ta se schimba in bine, prin micile amanunte frumoase, pe care le poti observa, doar daca esti atent! Asa ca va urez tuturor un Paste mai presus de toate alaturi de cei dragi voua! Sarbatori fericite!