| UnuCuSapca a întrebat:

Sall TPU, uitati niste intrebari la care am cautat raspuns in ultimul timp dar nu am gasit: Cati oameni mor zilnic de foame? Cati oameni mor zilnic omorati? Cati oameni mor datorita tigariolor, zilnic? Stiu sunt stupide...

Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Daca te iei dupa informatiile de la stiri, 200 sunt omorati intr-o ora, 7000/ora mor de foame, alte 10000 (tot pe ora!) din cauza cancerului mamar, etc, de te intrebi daca mai sunt oameni pe Pamant.

| RAY a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Suntem 7,5 miliarde de persoane plus ca multi se nasc deci logica ta nu are sens

| RAY a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

De ce ai dat eronat, nu am dreptate?

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru RAY):

Nu e "logica mea". Sunt informatiile de la stiri. Ma intreb daca stii sa citesti. Ca de scris... m-am lamurit in timp! :-&

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca nu stii nici sa citesti un comentariu. De aia!

| RAY a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Nici tu nu mi ai citit raspunsul asta e clar, ai dat eronat la un adevar suntem 7, 5 miliarde de persoane iar multi mor in fiecare zi, unde e minciuna? uni mor alti se nasc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Http://www.worldometers.info/ro/
aici se poate vedea absolut totul in timp real, nu sunt minciuni, chesti bazate pe realitate

| RAY a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Uite inteligento daca ar muri 7000 de persoane pe ora intr-un ar muri doar 6 milioane de persoane, noi suntem 7, 5 miliarde

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

300 copii mor pe oră, de foame, în toată lumea
ASTĂZI au murit pe glob, de FOAME, 22.000 de oameni
https://www.antena3.ro/......96586.html
http://www.descopera.ro/......clar-video

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Cine i-a numarat?

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Dumnezeu apoi i-a spus la daniel care el a scris un articol in ziar de unde am copiat eu informatia

| RAY a răspuns:

Eu nu te am jignit, nu fa crize pe aici fata, pai normal ca mor cati spun ei fata, suntem milioane in tara asta, nu vad ce e asa uimitor ca mor cateva mii de persoane anual

| RAY a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/stiri-despre/crime/
ai vreo dovada ca e fake ceva acolo? si numai fa criza calmeaza-te

| RAY a răspuns:

Ce limbaj ai, se vede ca duci lipsa de educatie, bun simt, ratiune, eu nu te am jignit, te ai saturat de ratiune, gandire, ceea ce se spune la stiri este adevarat si este un numar mic