| AndreYutzUU a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar Samsung galaxy mini, care costa 300 de lei, iar parintii mei nu vor sa mi-l cumpere...iar alocatia o am pe card.Singurii bani pe care ii primesc sunt 3-4 lei/zi cand ma duc la scoala...Ce pot face sa strang bani?

Răspuns Câştigător
| maddy673 a răspuns:

Pai strange banii pe care ti da in fiecare zi(banuiesc ca nu ii consumi pe toti) sau macar ce mai ramane.Incearca cu bunicii(ei isi adora mereu nepotii si le dau bani), fa treaba prin casa si pentru fiecare sa primesti niste banututi, pentru fiecare 10 de la scoala cate un leu, cand te mai duci la magazin poti sa pastrezi restul, cand vin rude pe la tine pate mai primesti ceva big grin. Intr-un cuvant nu irosi niciun baut primit si asa o sa se stranga din ce in ce mai multi...
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Lavinutsa22 a răspuns:

Ai putea sa mai economisesti din banii primiti pentru scoala si iti vei putea cumpara o data telefonul Samsung Galaxy .....Eu am Samsung Galaxy Mini2