| MaduMadutsa a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa imi cumpere o chitara? Adica ei zic ca este doar un moft, ca niciodata nu sunt multumita, ca ei imi fac toate poftele si de fiecare data cand imi cumpara ceva trebuie sa imi doresc altceva si bla bla blaaa! laughing) Intr-un fel au dreptate dar chiar imi doresc o chitara, si nu stiu cum sa fac sa strang bani, fiindca alocatia nu o primesc... si as vrea sa mai stiu cat ar costa cea mai ieftina chitara? Sa fie asa. pentru un copil de 12 ani.
Va multumesc anticipat si astept sfaturi!

3 răspunsuri:
| FelixDilanMen a răspuns:

Pai ar trebuie sa te gindesti bine daca ai cu adevarat nevoie de ea, daca vrei sa inveti la o scoala muzicala... nu stiu cel mai bine ar fi sa te inscrii la o scoala muzicala

| MaduMadutsa explică (pentru FelixDilanMen):

Nu, nu vreau sa fac lectii, oricum nu am posibilitatea pentru ca locuiesc la tara, vreau doar sa cant la ea, o sa invat de pe net notele si toate cele.

| kovacskriszti a răspuns:

Pai zile ca e pentru dzvoltarea ta, ca iti doresti foarte mult, ca atata meriti, ca o sa inveti mai bine. Cam 3, 400 lei.