| Spoorky a întrebat:

vreAu si eu o compunere pentru clasa a 6a dar sa aiba minim 10 adjective dau funda urgent

Răspuns Câştigător
| karlikuicsddd a răspuns:

@Ervin dragarolling on the floor), culorile e pluralul substantivului culoare, bun poate sa fie substantiv de asemenea prin schimbarea valorii gramaticale.oh go on Si revenind la intrebare : Cat de greu e sa faci o compunere cu 10 adjective O_O, tinand cont de faptul ca esti in clasa a6-a. Si btw, in regulamentul TPU scrie clar : Nu se fac temele pe site. Imi pare rau, nu cred ca o sa iti faca cineva tie compunerea, sau daca chiar e cineva cine ar face-o, ar fi disperat dupa fundita. :* Bafta dude!

3 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Hai mane, foloseşti şi tu cuvintele: frumos, bun, bine, culorile bla bla ce-i aşa greu?

| alexutzu00791 a răspuns:

Nu vrei sa ne ducem si la scoala in locul tau? daca la clasa a 6a ceri o amarata de compunere, la liceu o sa ne pui sa ti scriem 5 6 pagini la analizalaughing

| linux996 a răspuns:

Mai user EU ce dracu nu inveti la scoala sau ce mai destupa urechile cind profu explica si fa temele singur fara net apeleaza la net numai cand ai nevoie urgent ce asa-i de greu sa scrii o compunere cu 6 adjective, sau nu stii ce sunt acelea adjectivele?