| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat si eu recent ca in bucuresti se tine in fiecare an un festival anime si manga numit Otaku. Sunt mare fan anime, deci sunt hotarata sa merg anul asta. Dar spre marea mea disperare, nu stiu aproape nimic despre festivalu asta. Cat e de mare? Cand e? Ce conditii trebuie sa indeplinesti sa intrii? Iti trebuie costum? Cele mai multe detalii despre Otaku primesc funda. Si, daca tot sunt aici, e vreo fata de 12-13 ani din Brasov dispusa sa mearga?

4 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Pregăteștete să fi dezamăgită...

| ShNySnYGer a răspuns:

Eu nu-s fata dar is din bv.am auzit si eu de el dar nu f mult.stiu doar ca se face primavara aproape de vara dec iprin aprilie sau mai.mai bine cauta pe google.

| Linilerei a răspuns:

Dap. De fapt sunt două festivaluri : )) Nijikon și se ține în octombrie, iar în mai este Otaku. O să fiu acolo xD Încă nu s-a stabilit data, dar o să fim anunțați imediat ce se stabilește. Trebuie doar să mergi acolo. Poți face cosplay dacă vrei, dacă nu poți veni ca vizitator și să cumperi diverse produse. Manga, CD-uri, jocuri etc. Dacă vrei putem vorbi mai mult, dar asta pe mess. http://otakufestival.com/2011/ Uite și adresa lor au și facebook. Eu merg în fiecare an la ambele festivaluri și mi-am cumpărat multe chestii. Anul ăsta poate găsesc ceva cu Hellsing, Naruto, Bleach sau One Piece. Dar are nu îți face griji.

| LuHan a răspuns:

OMG MI-AM GASIT SORA. Da sunt din Brasov si sunt fata si am 13..Si eu as vrea sa merg dar...Pe parinti nu cred ca-i conving.