| HappyGeo a întrebat:

Salut, am Google chrome si AdBlock, insa imi tot apar reclame. E vreun virus?

7 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu. Se intampla sa mai omita 1-2 reclame.

| litteram29 a răspuns:

Exista si reclame de tip html5 (de tip autoplay) pe care adblock nu le bloacheaza, pentru a dezactiva si acel tip de reclame exista plugin pentru google chrome, cauta "Disable HTML5 Autoplay" pluginwinking
https://anunturigratis.info

| CuriousStuff a răspuns:

AdBlock din cate am inteles incepe chiar el sa arate anumite reclame, eu zic sa il schimbi si sa vezi daca mai ai probleme. Sau poti sa dai click dreapta pe reclama si iti apare o optiune de la adblock, sa selectezi acel continut ca fiind reclama si adblockul va sti de acum in colo sa-l blockeze.
O alternativa foarte buna la adblock, pe care eu o folosesc, este Adguard AdBlocker.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce reclame- si unde iti apar. AddBlock blocheaza DOAR reclamele incluse, cu link in alte parti (cum sunt reclamele Google), care se schimba la fiecare refrisare al paginii.
Daca reclama iti apare pe o zona bine definita pe pagina, atunci e posibil sa fie introdus permanent acolo de creatorul paginii.
Daca insa reclamele apar in cadre noi (pop-up) sau ferestre noi, atunci e foarte plauzibil sa fie un malware ("virus").

| dannyel86 a răspuns:

Incearca uBlock Origin, o alternativa de incredere pentru AdBlock Plus.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Descarca si redirect block big grin big grin