| wany a întrebat:

Salut am implinit 17 ani si la vara vreau sa incep scoala de soferi. cand voi primi carnetul? la 18 ani sau cum? mentionez ca sunt in nascut in luna martie deci am 17 ani si 2 luni.

Răspuns Câştigător
| ily_5737 a răspuns:

Scoala de soferi poti sa o faci oricand si acum daca vrei, carnetul o sa-l primesti in ziua cand ai sa implinesti 18 ani.

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Poti face acum scoala de soferi, dar carnetul o sa-l primesti cand implinesti 18 ani.

| Rizer a răspuns:

Poi poti face acum scoala, numai ca examenul pentru carnet il vei putea da doar din prima zi dupa ce ai facut 18 ani, pentru ca nu ai voie sa dai examen pentru carnet si tu sa fii minor, nu este lege!

Răspuns utilizator avertizat
| ciprian112 a răspuns:

Mai astepta pana anul viitor in febrarie, este cel mai bine sa aci scoala inainte de examen, sau macar in ianuarie sa te apuci, in shcimb pana atunci te poti apuca sa inveti teoria, astfel atunci cand incepi orele de conducere vei stii semnele, si sofatul va decruge mai usor! mult succes!