| roxana94 a întrebat:

In 18 martie 2012 am sa implinesc 18 ani si vreau sa fac scoala de soferi. Cu cat timp inainte pot sa incep cursurile? Am citit ca doar cu 3 luni inainte. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Te poti inscrie cu 3 luni înainte de a împlini 18 ani, adică la varsta de 17 ani si 9 luni, dar nu poti sustine examenul daca esti minoră. Vei fi programata cel mai devreme in ziua in care implinesti 18 ani.
Mari succese și o zi cu zâmbet să ai!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat, le poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

| Nicoleta a răspuns:

Te poti inscrie la cursuri cu 3 luni inainte(maxim), dar carnetul nu il vei avea in mana decat in momentul in care ai 18 ani impliniti.De altfel, nici examenul nu il poti sustine inainte de 18 ani.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Daca esti la SAM (Scoala de Arte si Meserii) profil mecanica poti face conducerea de la 17 ani fara nici o luna in +sau- iar examenul nu-l poti da decat dupa ce iti depui dosarul la 18 ani+1 zi, numai de bine

| madistrez a răspuns:

Nu incepe, risti sa nu terminiwinking