| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu al meu PC.IN local disk C (unde e instalat si windowsu) am 19 GB in total iar in local disc D am 55 GB cum le reformatez ca eu vreau sa le fac egale? Cine imi raspunde si e bine fundita.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Pai solutia de baza dar mai incomoda ar fi formatarea intregului sistem, stergerea partitiilor si repartitionare la dimensiunile dorite. Dar asta inseamna foarte multa munca si bineinteles reinstalarea sistemului de operare, drivere, programe, etc. ca sa nu mai zic de salvarea datelor inainte (toate pozele, filmele, muzica, documente etc.)
Varianta mai smechereasca si mai simpla ar fi sa folosesti Partition Magic (8.0 parca e ultima versiune). Si iti ia el de pe o partitie spatiu si o adauga pe cealalta. Dureaza ceva pana se face operatiunea (poate chiar cateva ore) dar merge bine. Si daca nu te lasa sa transferi prea mult din prima, poti sa repeti de cateva ori pana ajungi la dimensiunile dorite.
Succeswinking

1 răspuns:
| ionut_8527 a răspuns:

INcearca magicpartition.100% garantat funda?