| vikvikhbk a întrebat:

Salut am probleme mari cu scoala am nevoie de un program de invatat de care sa ma tin imi puteti face un orar micut de luni pana sambata?

Răspuns Câştigător
| Helioot a răspuns:

Uuu.Pai, simplu. Dar sa stii ca e imposbil sa faci totul exact. :
So : Luni -Vineri - vi de la scoala, sa zicem 14:00.
a. o ora pauza ( ce naibaalaughing )
b. 15-17 ( Teme. )
c. 17-19( 19-20 ) ( Invatat. Pam pam pam)
d. 20-22 - Stai pe PC. PlayStation Tv. Orice. chatterbox.
c.22:30 -23:30 ( Let's dream ).
Si cam aceeasi chestie in fiecare zi, faci pauza de pipi si mancare intre ele. Da? I hope so. SI poti sa faci pauze mai lungi sau sa iesi afara, si important e ca : daca nu ai teme ti le faci pe cealalta zi amigo. Daa?! Ne-am inteles? Si Sambata ...Scrieti pe toata saptamana si duminica invata-ti pe luni. Come on.

2 răspunsuri:
| sorinL1 a răspuns:

Stii ce iti trebuie tie? Ambitie.
Poti sa iti faci si singur programul. Dar daca nu te tii de programul tau... de ce ai urma un program zis de altcineva?

| Biutza_6893 a răspuns:

Buna! Acest program trebuie facut dupa orele tale de scoala daca incepi dimineata sau dupa-amiaza,dar programul pe care il recomand ar fi ca dupa ce vii de la scoala stai sa te recreezi cam o ora apoi iti faci temele,incerci sa recapitulezi lectiile din acea zi, o pauza scurta in care sa mananci un mar ca sa te energizezi putin, apoi niste exercitii suplimentare si repetarea lectiilor pana esti sigur pe ele.Pe langa astea poti sa mai faci pauze,dar mici. Daca o tii asa si te asiguri ca nu pierzi lectiile, va fi totul ok, dar daca cunva nu merge desi nu cred asta poate ar trebui sa incerci niste meditatii.Mult noroc!