| Alex_Negescu_Alexandru_1992 a întrebat:

Am si eu o problema:
Un om de la mine din bloc imi zice sa plec de la banca cand nu e ora de liniste.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Cred ca te referi cand e ora de liniste. nu stiu ce inteleg oamenii aia prin "ora de liniste" dar atata timp cat nu faci panarama sau altceva nu are de ce sa-ti spuna el sa te cari. pana la urma nu e proprietatea lu' ma-$a (scuze de exprimare) ca sa te goneasca de acolo, e si a ta.

| SirAnarchyOSD a răspuns:

Dacă nu deranjezi cu nimic (nu vorbeşti prea tare, nu baţi cu băţul de metal peretele blocului, nu ţipi ca disperatul, nu tragi mâţa de coadă etc.) atunci nu înţeleg de ce ai pleca. Ora de linişte sau nu, nu văd de ce ai pleca.

Dar nu am înţeles ceva: "cand nu e ora de liniste"?
Poate ai o mutră urâtă şi ăla nu vrea să te vadă în faţa blocului (jk)

| XxvalivalentinaXx a răspuns:

Pai daca nu faci galagie spune-i lu' maicata sa discute cu el.
Daca faci galagie e problema ta.

| rockeeefellar a răspuns:

Cand este ora de liniste, oamenii vor sa se relaxeze. In momentul in care tu esti la banca, probabil si cu alti copii, fireste ca deranjati oamenii care vor sa doarma sau sa aiba parte de liniste. Va sfatuiesc ca in timpul de liniste sa stai/stati in alt loc, recomandabil nu in fata blocurilor.