| Anamaria13m73829j a întrebat:

Am o problemă cu vecinii, eu stau la bloc și efectiv imi vine o prietenă de a mea și stăm pe scară și vino o babă la mine și îmi zice să plec că fac gălăgie. Bun, deci am voie dacă da, ce as putea zice?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dacă vorbești pe scara, se aude bine in apartamente, ție ți se pare normal, dar scara da rezonanta sunetelor, și e deranjant sa auzi din vreun apartament. Chiar nu aveați loc afara să vorbiți?

| Adry05 a răspuns:

Dacă e în afara programului de liniște 22-08 și 13-16 atunci n-are ce să-ți zică

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Da,doamna avea dreptate, poate era ora de liniste si de obicei in casa scarii se aude mult mai bine totul

Stati si voi in afara blocului, in curte sau mergeti intr-un parc.

| ValentinGabi a răspuns:

Ai voie să stai pe scară dar să nu deranjezi..mai bine ieși în fața blocului pe o bancă și stați liniștite

| MeraO a răspuns:

Doamna are dreptate! scara blocului nu este un loc de intalnire, intri in casa sau te duci la plimbare. Probabil ca voi aveti impresia ca vorbiti incet, dar daca este liniste, cu siguranta se aude tot si deranjati. Eu nu inteleg de unde moda de a petrece timp in scara blocului.