| m4r1n a întrebat:

Salut, am un laptop (windows xp) si as vrea sa stiu cum m-as putea connecta la wireless.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

1. Unele laptop-uri au un intrerupator pentru wireless, verifica acest aspect.
2. Asigura-te ca laptop-ul tau are instalate driverele pentru wireless. Ar trebui sa-ti vada 2 componente de network, una LAN si una Wireless. Dai click dreapta pe my computer -> manage -> device manager.
3. Asigura-te ca esti in raza de actiune a emitatorului (router, etc.) wireless
Daca aceste conditii sunt indeplinite, intri pe Network and sharing center (daca ai win7) sau pe My Network Places (daca ai XP) si trebuie sa vezi conexiunea. E posibil sa ai nevoie de parola, daca e conexiune securizata. Daca nu reusesti da-mi mesaj privat. Succes!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat