| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,as vrea si eu o schema electronica pentru ce vreau eu sa fac,deci vreau sa fac un circuit cu un microfon+potentiometru+difuzor,am cautat pe tot internetu si nu am gasit. funda celui care imi da un link ceva. PS:aia care nu stiti despre ce e vorba nu va bagati,nu va bagati si aia care imi dati linkuri aiurea gen sa va votez, sa intru pe paginiile voastre etc.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nici nu o să găsești așa ceva, numai în cărțile de specialitate. Dacă vrei îți proiectez eu o schemă de genu.Nu e mare lucru.Dar din schema aia lipsește ceva și anume traductorul, adică preamplificatorul sau amplificatorul.Asta ca să fie și funcțională nu? Te pot ajuta eu cu asta.
Dă-mi add la depanare.calculatoare2012@yahoo.ro
Succes

| tr3ig a răspuns:

Microfonu nu iti merge direct pe boxawinking ii tree crent de undeva la fel si boxei. iti trebuie un fel de amplificator.

| adrianbestboy98 explică (pentru tr3ig):

Pai o fata a facut sambata trecuta si cand i-a dat drumu vorbea in microfon da nu se auzea voccea in difuzor, se auzea un fel de fasait mai enervant, asta e din cauza ca nu are amplificator?

| tr3ig a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Exact.