| Mihai_Mihai_2000 a întrebat:

Salut, cand unmblu pe net (mozilla) imi apar dintr-o data niste ferestre cu reclame la videochat sau metin2. Cum scap de ele, funda!

2 răspunsuri:
| Floryn9 a răspuns:

Dai pe X, sau inchizi publicitatea din setarile internetului Mozilla, FUNDA?!

| Istrate_Ionut_1998 a răspuns:

aveti o alternativa simpla si foarte utila, pe care si eu o folosesc cu succes, este Adblock Plus. Doar adaugati urmatoarele filtre in el (aceste filtre le folosesc personal si care vor bloca aproape toate reclamele romanesti si nu numai) si nu veti mai avea probleme cu reclamele pe majoritatea site-urilor:

888.com
ad2.ip.ro
ad20.net
adbureau.net
adserver.gruprc.ro
arbocontext.ro
cpxinteractive.com
doubleclick.net
googlesyndication.com
neogen.ro
simpatie.ro
softure.com
webreports.ro
yieldmanager.com

Pentru mine functioneaza de minune cu aceste filtre si cred ca e suficient, insa mai puteti adauga sau sterge o gramada de filtre. Orice va deranjeaza puteti da click dreapta si alegeti optiunea Adblock Image/Frame si a disparut. Enjoy. icon wink Cum scapi de reclamele de pe net