| Marius159 a întrebat:

Care este diferenta dintre un pistol airsoft cu arc si un pistol de jucarie cu bile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa faptul ca cel airsoft este mai puternic, armele din airsoft mimeaza destul de bine realitatea, pe cand o jucarie, tot o jucarie ramane.

Pistolul in airsoft este mult mai greu decat jucaria cu bile, si este extrem de precis la distante relativ mici (pana in 15 metri) si precis pe distante mari, pana la 40 metri.

Este mult mai puternic pistolul airsoft, aceasta fiind de 0.3 Jouli la pistolul cu arc/spring, bila iesind de pe teava chiar cu 50m/s adica aproape 180km/h.

Nu le folosi pe oameni la distante mai mici de 5 metri pentru ca lasa vanataie!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jumpno a răspuns:

Cu airsoft tragi mai departe si cu cel de jucarie nu asa departe

| gazaru a răspuns:

Pistolul airsoft cu arc e pistol si pistolul de jucarie e jucarie de 2 bani.Imagineaza-ti si tu putin