| RoxanaCher a întrebat:

Care este prefixul pentru a suna la un numar din america? Ca am gasit un
numar de telefon al unei rude din america si vreau sa sun! Dar nu stiu prefixul!

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

7 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

00-1

| AnemonaP a răspuns:

Prefixul Americii sunt 702 şi 775 mult succes!

| blue_butterfly a răspuns:

+1

| LuLy_5981 a răspuns:

+144 sau 00144 happy

| AaNnCcUuTtZzAa a răspuns:

Prefixul telefonic 701 din America de Nord, conform originalului din limba engleză, Area code 701 este un prefix telefonic (în engleză, area code) folosit pentru convorbirile telefonice la distanţă, acoperind astăzi întregul stat North Dakota, conform Sistemului de numerotare nord-american (conform, North American Numbering Plan). Prefixul telefonic 701 este folosit mai mult de jumătatea capacităţii sale maxime, utilizându-se aproximativ 500 din cele 800 de posibile grupuri de conexiuni.
sper ca ti'am fost de foloshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Search pe net, nu stii? e atat de greu sa cauti?! vreti totul mura-n gura. La referate tot asa faceti?! sau, ma rog, va mai sinchisiti sa dati copy-paste/...
Niciodata nu ai sa stii ceva daca nu cauti singur. De exemplu, dac anul stii semnificatia unui cuvant mai degraba tii minte cand cauti singur decat atunci cand ti se spune mura-n gura. Asa ca... INTERESEAZA-TA SI SINGURA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

001 sau +1