| LoveMusic a întrebat:

Salut.Am nevoie URGENTA de răspunsuri până diseară! Vreau să dau numărul meu de telefon în străinătate şi am nevoie de prefixul României pentru mobil (reţea cosmote dacă contează). Ştiu că orice număr începe cu "07" sau că prefixele telefonului fix pot fi "0364". "0264". etc. Dar nu am nevoie de asta.Ci de prefixul României la mobil care se pune în faţa respectivului număr pentru a putea suna din străinătate în România. Dacă ştiţi, răspundeţi, nevoie urgentă, dau fundiţă! (Limitătongueentru diseară maxim mâine)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

004 - si nr de telhappy

6 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

004... urmat de nr de telefon, indiferent de retea, sau +4... urmat de nr de telefon.

| Victoria a răspuns:

40 e prefixul Romaniei.

| cucalic a răspuns:

Eu sun cu 00407*********

| cristiancristir a răspuns:

Prefixul este si pentru fix si pentru mobil. Scrii 004 si apoi numarul de telefon 07...etc.

| mihaelutzamy a răspuns:

+4 si adaugi nr tauhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0040----dar fără sa mai pui 0 din fata lu 7
De exemplu: 0040769702...