| parky23 a întrebat:

Care imi poate spune si mie care e ordinea cartilor The vampire Diaries DARR! nu cele cu furia, reunirea si asa. alea 4 in care coperta e cu ceva negru(si nu are poza lor). In librarii gasesc si carti cu jurnalele vampirilor cu alta coperta si cu alt nume.ca: "Jurnalele Vampirilor - Jurnalele lui Stefan - Nesatul", de L. J. Smith. Astea is facute cumva dupa film? Care e originalul. cele cu ei pe coperta sau alea furia, reunirea? Va rogg! ca as vrea sa le comand de pe net si nu stiu carebig grin

Răspuns Câştigător
| gabi13579 a răspuns:

Originalul e cel cu trezirea, lupta, furia si reuniunea. volumele din jurnalele vampirilor- jurnalele lui stefan fac parte din acea trilogie The Vampire Diares din care fac parte atat cele cu trezirea..., noul ciclu:intoarcerea si jurnalele lui stefan.
ordinea cartilor din jurnalele lui stefan este:inceputurile, sete de sange si nesatul
ordinea cartilor dinintoarcerea este:caderea noptii, suflete-umbra si miez de noapte.
daca esti pasionat de carti cu ampiri sau paranormale ti-as recomanda si:
CERCUL SECRET
ACADEMIA VAMPIRILOR de Richelle Mead
INSTRUMENTE MORTALE de Cassandra Clare
VAMPIRII DIN MORGANVILLE de Rachel Caine
FORTELE RAULUI ABSOLUT de K Armstrong
SANGE ALBASTRU de Melissa de la Cruz
MICUTELE MINCINOASE de Sara Shepard
MAI LAS-O MOALE CU FANTOMELE de Megan Crewe
NU PLANGE SUB CLAR DE LUNA de Heather Davis
VAMPIRII SUDULUI de Charlaine Harris
CARTILE SANGELUI de Tanya Huff
eu le-am citit pe toate si sunt foarte reusite
sper ca te-am ajutat!
fundita? te rog frumos!