| AndreYutzUU a întrebat:

Salut, cine imi spune un experiment simplu, dar interesant?(simplu)adica sa fie ingendiente pe care le ai in bucatarie, le gasesti in magazin...va rog mult de tot, lunea aceasta la scoala mea se organizeaza un cerc bedagocic, vom face o sceneta si vom prezenta niste experimente, dar eu nu am nicio idee sau vre un experiment...

Răspuns Câştigător
| Dumi_8366 a răspuns:

Salut,uite umpli intr-o farfurie apa,pe jumatate plina,apoi presara piper in apa, dupa acea pune-ti pe deget putin detergent si pune-l in farfuria cu piper, vei avea un experiment cool.

4 răspunsuri:
| AndreYutzUU explică:

Va multumesc dar...chiestia cu cola nu o pot face iar lumanarea si paharul o va face altcineva

| AndreYutzUU explică:

Nu Prea mai am timp,va rog, daca stiti experimente sau un site cu multe experimente sa mi-l dati, multumesc.

| andrelutza_7253 a răspuns:

Uite un experiment:intr-un pahar, sau o sticla cu cola acum desfacuta pui un mentosan si face bum happy

| Dumi_8366 a răspuns:

Salut,intr-o farfurie cu apa pune sa pluteasca o luminare rotunta apoi pe deasupra pune un pahar)vezi ce se va intimpla