| Venom23 a întrebat:

Salut.Cum se joaca jocul Fear Pong? Știu ca e ceva cu pahare. Spuneți-mi cum se joacã.Dau fundã.

1 răspuns:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Te referi la beer Pong!
Beer pong se poate juca 1v1 sau 2v2, in functie de cati doritori sunt. Prima data se fac echipele.
Luati cate 10 pahare pentru fiecare echipa si asezati-le in capetele mesei sub forma de triunghi (ca bilele de biliard, popice, etc.)
Desfaceti berea si turnati in fiecare pahar de pe masa (cam jumatate de pahar). Pastrati un pahar separat cu apa, in caz ca mingea de ping pong cade pe jos si trebuie sa o curatati.
Fiecare echipa are cate o minge de ping pong pe care trebuie sa o arunce in paharele cu bere ale adversarilor. Atunci cand una dintre echipe reuseste acest lucru, cealalta echipa trebuie sa bea paharul de bere in care a aterizat mingea. Dupa aceea, paharul gol este inlaturat.
Echipa care reuseste sa-i lase pe ceilalti fara pahare cu bere in fata, castiga.