| RoxanaCher a întrebat:

Cum vi se pare scoala de astazi? Nu vi se pare ca e cam stresant, plictisitor etc? Mie da.Cam asa e o ora de curs:profesorul intra in clasa, elevii il saluta, apoi invers, verifica temele fara niciun chef, apoi incepe sa ne predea, noi sa scriem ca robotii apoi ne da tema.Plictisitor nu-i asa? Nu zic sa ne modifice de tot programa dar macar sa fie mai multe actiuni, proiecte si exercitii doar pentru clasa in care suntem. O, da si teme mai putine si mai eficiente. Oricum nu castiga nimic daca ne dau cu sutele ca oricum majoritatea isi bat joc de teme si scriu niste prosti doar ca sa scape de ele. Cel putin asa am vazut.Nu ar fi mai simplu si mai eficient daca ne-ar da mai putine si la nivel mediu ca sa le facem si mai repede, sa si retinem ceva, sa le face calumea si sa mai avem si timp liber? Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Intreg sistemul romanesc de invatamant e o mare greseala. Nu te mira. Si vorbesc din experienta... Ar trebui refacute multe chestii, multe programe...etc. Dar n-are cine.

| Kenny a răspuns:

Atata timp cat isi castiga banu', ii doare fix undeva. happy

| ladygaga a răspuns:

Cam ai dreptate.

Ma rog, unii profesori de la mine nu ne dau teme atat de multe, unii ne inteleg.

| Georgiana95 a răspuns:

Sunt total de acord cu tinehappy Dar problema e ca ei nu isi dau seama de acest lucrubig grin

| mihaitza93 a răspuns:

Sunt de acord trebuie de schimbat ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cam asa e.Azi doamna de engleza a plans pentru ca uni copiii au zis ca ea ne facea bombe etc. si toti copiii au plans (aproape) si doamnele pana si eu si odata ne-a dat teme ca si cum ar veni vacantaa

| marinaforic a răspuns:

Ai mare dreptate dar cine ne asculta pe noi? cred ca daca ne-ar auzi profesorii ne-ar pune 2... n-ai ce sa-i faci...sunt de acord cu tine si succes