| Keso a întrebat:

De intai mai vreau sa merg la gratar, locuiesc in Bucuresti, dar din cate am inteles s-au cam desfiintat locurile publice special amenajate pentru gratar, stiti vreunul?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Faci acasa gratar, oricum va fi frig de 1 mai si va ploua deci nu e timp de gratar, sau daca acasa nu ai cum sa faci, gasesti la kaufland gata facute, mici friptura cîrnati.

| Alexul99 a răspuns:

Spații pentru mers la grătar în București
Dacă alegi să rămâi în București, dar îți dorești să te bucuri de savoarea preparatelor la grătar, trebuie să știi că există locuri special amenajate unde poți mergi cu prietenii.

1. Spații amenajate lângă Lacul Morii
În sectorul 6, există câteva spații special create pentru cei care își doresc să meargă la grătar. În spatele Parcului Crângași există 7 foișoare pentru astfel de activități.

2. Parcul Lumea Copiilor
Parcul Lumea Copiilor este un alt loc destinat grătarelor. Aici au fost amenajate spații încă din anul 2009, iar pentru a închiria un grătar este nevoie doar de buletin.

3. Palatul Mogoșoaia
Primăria Capitalei a amenajat spații de grătar și în curtea Palatului Mogoșoaia, locul fiind cu adevărat spectaculos.
4. Pădurea Pustnicu și Parcul Bragadiru
Pădurea Pustnicu și Parcul Bragadiru sunt alte două locuri adresate celor care vor să meargă la grătar în zona Bucureștiului.