| BlowingFlowing a întrebat:

Doar ce m-am mutat la bloc și mă plictisesc enorm. Nu am nici un prieten încă, internet nelimitat nu am, stau toată ziua în casă.

Dați-mi niște idei pentru trecerea timpului. Cele mai folositoare idei primesc fundă

P.S. Am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Jocuri PC, sau eventual o consola.
Insa te sfatuiesc sa iti faci prieteni-amici sau cunostinte. La varsta ta trebuie sa "accelerezi" si sa-ti faci cele mai multe/multi prieteni/e...
Nu sta in casa stiu e foarte "greu" sa te plimbi singur prin parc-trotuar si sa saluti un baiat cu care sa legi o prietenie. Sau mergi pe un teren sintetic singur cu o minge si gata te-ai facut cu 2-3 cunostinte.Mai ai si scoala, acolo incearca sa te deschizi si sa-ti maresti grupul de prieteni.
Sa stai 24/10 in casa nu e tocmai splendid.

6 răspunsuri:
| 141414 a răspuns:

Citeste carti.

| untu a răspuns:

Iti recomand sa citesti niste carti moral-religios ca asta te va ajuta sa calauzesti si sa pasesti pe calea smaereniei pentru a dobandi RAIUL!

| WaterDrop a răspuns:

Fa un sport, vei gasi prieteni acolo.

| floriina3 a răspuns:

Citește

| BlowingFlowing explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.