| RoxanaY a întrebat:

Dati-mi idei:,, Ce sa faci cand de plictisesti in casa". Vreau idei care se pot face in casa ca afara nu ies.

Cele mai multe si mai folositoare idei primesc FUNDA!

Plictiseala asta e GROAZNICA!

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut. Sfatul meu este sa inveti informatii care-ti vor folosi pe viitor. De exemplu, sa cauti pe youtube.com tutoriale cu tematici care te intereseaza. De exemplu, daca vrei sa slabesti sau sa faci exercitii de aerobiz, zumba, etc. acasa, gasesti multe video-ui in acest sens.

Tot cu ajutorul tutorialelor poti invata sa faci mancare dupa retete care mai de care mai interesante, poti invata limbi straine (ajunge doar sa intri pe motorul de cautare Google si sa scrii cursuri gratuite de germana, sau de engleza, etc. si vei gasi multe site-uri cu lectii (de gramatica si dialoguri).

Poti cauta tutoriale unde inveti cum sa faci coafuri, cocuri, cum sa aplici model pe unghii (si ulterior sa-ti deschizi salon de infrumusetare); sau poate iti plac tutorialele care te invata cum sa tricotezi, sau cum sa croiesti haine (vezi sistemul de aur Silvia Lutherloh - sau ceva de genul).

Daca iti place informatica, poti cauta tutoriale care te invata Java (sau alte limbaje de programare), ia daca vrei niste tutoriale in care sa inveti despre cum sa folosesti soft-urile Microsoft Word, Excel, PowerPoint, poti sa-mi scrii un mesaj in particular cu adresa ta de e-mail si am sa-ti trimit eu asa ceva.

Iar daca vrei sa inveti scurtaturi folosite in MS Word, poti lua legatura cu mine pe SKYPE, si am sa-ti zic eu cateva (care nu se gasesc in tutorialele despre care am scris aici). Intr-o jumatate de ora, ti le arat pe toate.

Ce crezi? Pentru raspunsul meu, merit sa primesc fundita?

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să rezolvi un puzzle, e un joc interactiv, chiar distractiv, care necesită concentrare/ atenție la detalii. Există puzzle-uri și pentru adulți, nu doar pentru copii. ))
Alege unul cât mai dificil, cu nivel de dificultate ridicat, chiar dacă are sute/mii de piese. Dacă optezi pentru unul prea simplu, vei reconstitui ușor imaginea, iar interesul scade, și nu va mai fi o provocare.
Îți dau două linkuri:
http://www.sarra-puzzle.ro/index.php?route=product/category&path=5_27 (în partea stângă, sunt categorii, grupate după nr de piese)
https://infocrestin.wordpress.com/2008/07/20/puzzle-cu-subiecte-biblice/
Ori, citește o carte bună...

| Hexiled a răspuns:

Buna roxana, si eu sunt in sitatia ta. Pana acum vorbeam cu un prieten dar e suparat pe mine si nu o sa mai vb asa de mult. Daca vrei sa vorbim toata ziua eu sunt dispus laughing

| KanekKi a răspuns:

Faci nightcore-uri, amv-uri, te uiti la anime ( daca iti plac ) laughing

| UnSimpluRoman a răspuns (pentru KanekKi):

Daca e vorba de anime apucate de One Piece(daca nu l-ai vazut pana acum)are pana acum 781 de episoade aparute si inca apare... oricum acest anime te tine incontinu sa te uiti la el(iti garantez ca daca i dai o sansa nu te mai lasi de ellaughing )

| KanekKi a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Vazut

| UnSimpluRoman a răspuns (pentru KanekKi):

Fairy tail, Hunter x Hunter, Bleach, Naruto,?

| KanekKi a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

Hunter x Hunter nu l-am vazut laughing

| UnSimpluRoman a răspuns (pentru KanekKi):

Ee e frumos si te tine ocupat..merita urmarit

| KanekKi a răspuns (pentru UnSimpluRoman):

La dracu mai urmaresc eu acum ca sunt a 12-a am bacu si apoi trebuie sa avansez mai departe si ma asteapta un examen greu laughing

| UnSimpluRoman a răspuns (pentru KanekKi):

Cand oi avea timp..bafta laughing