| sebi88k a întrebat:

Doresc sa aflu cum se pescuieste la crap. Mentionez ca sunt incepator, nu am mai pescuit pana acum. Ma prins aceasta pasiune cand mai merg la socrul meu care are o balta de pescuit mica de circa 30 metrii patrati si are acolo crap si caras. Carasul il prind destul de usor, dar acum vreau crapul. Am un bat fix, un fir de 0, 5 mm (cred ca e cam gros) pluta si carlig. Iar in varful carligului pun o boaba de porumb. Am stat mai multe ore mai multe zile, si nimic. Nu inteleg cum altii pun momeala langa carlig si carigul gol. Nu vad cum ar musca crapul daca nu e nimic in carlig... daca imi poate cineva explica mai in detaliu tehnica ...multumesc frumos.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pescuieste cu bobita din mamaliga fiarta, amestecata cu faina si vanilie.
Ai grija la preparare, dupa ce pui in apa sa nu se dizolve aluatul, altfel cade de pe carlig.

| sebi88k explică (pentru fanernest123):

laughing