Întrebare recomandată | Albertsisu8 a întrebat:

Eu si cu colegii mei vrem sa facem un proiect pe calculator si nu stim unde sa ne vedem. Nimeni nu vrea sa faca la el acasa si nu gasim un loc in care ne putem intalni si unde sa avem si o priza. Ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Îl puteți face la școală.
2. Sau la biblioteca din oraș.
3. Unele primării au prize în oraș. Ar trebui să trimiteți un email la primărie și să întrebați dacă au prize amplasate în oraș și în ce locuri le găsiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa va folositi de tehnologia din dotare.
Se poate face cu Microsoft Teams, Skype, etc. Si ca mediu de stocare in comun, daca e vorba de un eseu in Word sau o prezentare in Powerpoint, fie sa folositi Google Docs online (gratuit) sau Microsoft Office online (tot gratuit) si sa lucrati in mod direct pe un acelasi document.

| Ineys a răspuns:

In fata blocului. Scoti un prelungitor ( sau mai multe daca stai la etaj mare ) pe geam.

| Goete a răspuns:

Piteti sa il faceti pe google drive, si in videoconferinta skyoe sau alt program. Daca tot vorbim de informatica.
Sau la biblioteca

| Bizon95 a răspuns:

Sigur... DISCORD pentru conversat, AnyDesk pentru share desktop si google drive pentru share file, asa ca fiecare la el acasa

altfel, la scoala, va rugati de directoare or smth

| Delcatty a răspuns:

Stiu niste oameni in situatia voastra care le faceau la McDonald´s sau KFC. Unele mese au prize, cu siguranta. Doar sa gasiti loc si eventual sa luati o inghetata la un leu ca sa nu aveti probleme cu bodyguardul.

| costiceacristian200 a răspuns:

Poate acasă la alt coleg!
Sau la bibliotecă!
Sau în sala de clasă!