| Cristi6991 a întrebat:

Salut tuturor! Am nevoie de ajutorul vostru. Numele meu e Stefan, am o relatie cu o fata de 1 an de zile, suntem cam la 200km distanta. Atunci cand ne vedem, ne vedem la jumatate de drum pentru jumatate de zi iar cand facem asta isi minte parintii pentru ca nu vrem sa afle momentan de noi iar acum de sarbatori am vrea sa ne vedem mai mult... gen o zi sau 2 la hotel problema este ca nu stim ce sa le spuna parintilor ei, stiu ca nu e frumos sa isi minta parinti dar dragostea cere sacrificii si sper sa ma intelegeti. Am nevoie de un motiv gen " o sa plec la Arad pentru ca?" am cautat tot felul de idei dar nu gasim ceva care sa ne faca sa ne simtim siguri, si fara prieteni. adica daca vreti sa ma ajutati cu vreo idee sa nu implicati prietenii pentru ca nu merge. Vrem doar sa ne vedem linistiti acum de sarbatori apoi le vom spune si parintilor ei despre noi. deci daca aveti vreo idee sa nu implicati prea mult prietenii, gen" merge si sta cu o prietena la hotel" nu merge asta sau" merge si sta acasa la o prietena" nu merge nici asta. sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Si am incercat sa scriu cat de putin am putut, si multumesc mult tuturor celor care ma ajuta cu o idee

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Nu încurajez acest gest, de a minţi, dar să fie... poate spune că merge într-o excursie cu şcoala/clasa şi trebuie să se cazeze ( specifică pentru cât timp, ceea ce decideţi voi ). Baftă!

| Cristi6991 explică (pentru Satango):

Am terminat scoala amandoi. si nu le putem spune momentan de noi. pentru ca pot aparea probleme iar atunci nu ne-am mai putea vedea... de aceea am zis ca prefer sa le spunem parintilor dupa ce ne vedem

| CravataAlbastra a răspuns:

Nu ar fi mai simplu sa stie parinti de relatia voastra si sa le spuneti ca va intalniti? Eu asa as proceda. Dar este alegerea voastra asa ca puteti sa le spuneti ca mergeti in excursie sau ceva legat de scoala.

| Cristi6991 explică:

Vrem sa ne vedem pentru o zi si o noapte, si nu. nu ar fi mai usor sa le spunem parintilor ei pentru ca nu ar fi de acord. ei nu au cum sa aiba incredere in mine daca nu ma cunosc. nimenii nu si-ar lasa fata sa mearga la hotel sa se intalneasca cu prietenu ei... tocmai de aceea am spus ca le vom spune parintilor ei de noi dupa ce ne vedem. pentru ca atunci pot aparea probleme si daca apar probleme ne luam adio de la a ne vedea timp de 24 de ore...

| oOSm0keOo a răspuns:

Ar fi bine, ca prietena ta, sa spuna parintilor ei ca merge si sta de sarbatori doar o zi si o noapte la cea mai buna prietena a ei. si sa faca in asa fel, atunci cand parinti ei o suna sa spuna ca mama acelei fate inventate de ea este la baie (nu poate sa vb) si attal acesteia este plecat cu afacerile prin europa si + sa minta iuibta ta ca i se descarca bateria si ca o sa vina a doua zi acasa. succescwinking