| Sorina22 a întrebat:

Imi puteti reprezenta un top 10 al celor mai frumoase romane de dragoste pe care le-ati citit? :* Funda.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ioana_8536 a răspuns:

Eu din cate am citit am ramas impresionata de:
1. dama cu camelii de alexandre dumas fiul
2. manon lescaut (dar nu e asa de puternica ca cea precendenta)
3. la rascruce de vanturi de emily bronte - e superba, intr-un peisaj gothic
4. departe de lumea involburate de thomas hardy (se bazeaza pe dragostea unui barbat care nu moare si nu renunta pana cand nu o face sa se indragosteasca de el )
5. mandrie si prejudecata de jane austen
6. sense and sensibility de jane austen
7. quo vadis? de h. sinkiewicz
8. invitatie la vals de mihail drumes (am plans la finalul cartii)