| Bia142 a întrebat:

Imi puteti spune cateva culegeri de probleme de fizica pentru clasa a X-a sau cu clasele a IX-a si a X-a?
Am nevoie cat mai repede.

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| ProfDeMate a răspuns:

Iti recomand urmatoarele culegeri de probleme de fizica:
1. Anatolie Hristev - Probleme de sizica IX-X, Editura APH;
2. Armand Popescu si alti - Fizica - culegere de probleme, Colectia Liceu, Editura Sigma;
3. Armand Popescu si altii - Probleme de clasa a IX-a Fizica, Colectia Liceu, Editura Petrion.
Lista poate continua cu lucrari mai noi sau mai vechi, acestea din urma fiind mai dificil de procurat.
Sper ca lucrarile indicate sunt de ajutor.
Spor la lucru la fizica,
Prof De Mate
mate. didactic@yahoo.com

| Bia142 explică (pentru ProfDeMate):

Multumesc ^_^

| ProfDeMate a răspuns (pentru Bia142):

Pentru putin! Cu drag iti raspund la orice alte intrebari. Spor la lucru!
Prof De Mate
mate. didactic@yahoo.com

| Bia142 explică (pentru ProfDeMate):

winking

4 răspunsuri:
| ProfDeMate a răspuns:

Ma bucur sincer daca lucrarile indicate de mine ti-au fost de folos. Sper ca le-ai gasit si lucrezi din ele. Cu te descurci la rezolvarea problemelor de fizica? Scrie-mi pe adresa de e-mail: mate. didactic@yahoo.com.
Prof De Mate