| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ce auxiliar pentru clasa a 6-a de fizica mi-ati recomanda? Ce edituri? La Paralela 45 m-am interesat si nu au culegeri de fizica. Ar fi mai bine sa iau de la librarii [Diverta, Libraria Verde etc] sau de pe net? Am nevoie pentru niste proiecte la fizica, de exercitii, probleme, teorii, teoreme pentru clasa a VI-a sau sa ma ajutati voi trimitand niste materiale in format.doc la adresa de email roni_98@yahoo.com.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste culegeri de fizica de 600 probleme, 38 teste grila si 35 de lucrari practice. e o carte destul de maricica verde scrisa de dumitru bacrau. Ma rog... e pentru cls 6-8, dar in fine... e de la editura corint si gasesti in orice librarie.Mai e inca una tot fffoarte buna de florin macesana, nu stiu daca ai auzit, ma rog sunt tot de clasele 6-8 -e o culegere albastra si dupe parerea mea mea e cea mai buna. O sa ti faca placere sa lucrezi de pe ele.Mult succes in continuare!

3 răspunsuri:
| FreakyHalloweenBoy explică:

Imi trebuie sa cumpar o culegere noua nu de la anticariat si nu vreau sa o imprumut de la bilbioteca

| tvictory68 a răspuns:

Vezi la biblioteca scolii sau la o biblioteca din oras, anticariat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti emo?