| Emanuel2k19 a întrebat:

Salut! Imi puteti spune, va rog cateva filme asemanatoare cu brightburn(focviu)? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| sammy7 a răspuns:

Carrie,Seven in Heaven, The VVith, Case 39, Orphan, The omen, Men of steel.

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Bun venit in Romania, Brightburn se traduce cu... aaaaa... Brightburn
sunt doua aspecte:
1. e nume propriu si in romana numele proprii NU se traduc asa ca sa ma rahatesc pe casele de filme care isi bat joc de numele de film
2. e scris intr-un cuvant, nu doua, deci intentia a fost pur artistica sa iti provoce reactie emotionala

acum, raspunsul la intrebarea ta e ca nu exista, cel putin eu nu stiu un alt film cu un Superman diabolic, sammy7 ti-a dat exemple de alte filme horror care sunt chiar horror, dar sunt cu totul altfel decat asta