| vincze_2660 a întrebat:

Salut.joc si eu de ceva timp metin 2, am ca si caracter pe sura si as vrea sa stiu despre cum sa-l dezvolt mai bine.precizez ca este sura arme magice. ce vreau sa mai stiu este cum se procedeaza cu, cartile.de la ce level se pot citi si ce fel de carti sa iau. din cate am vazut sunt o gramada de tipuri de carti.pentru cel/cea cu raspunsuri bune si concrete dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Primo a răspuns:

Hm carti poti sa citesti de la lv 17 asta daca iti reuseste magiile la 17 puncte daca nu al 20 intii trebuie sa pui 45 de puncte pe vit(viata ) apoi continui cu int(mareste puterea mgiilor si rezistenta esentiala unui sura), Primele pucte le pui in felul urmator primul master(M) trebuie facut la tais vrajit apoi faci m la armura vrajita, teama, virtejul, pocnitul, si respirea, daca faci caracterul asa o sa rupi monstrii. Cu cartile e simplu trebuie sa ei carti cu aceiasi denumire ca magia pe care vrei ca o plusezihappy bafta daca te-am ajutat fundita plzzzz

2 răspunsuri:
| Kayle a răspuns:

Sall. Daca este sura pe arme magice plusezi la pm (int) pana devine full, apoi la pv. Cartile se pot citi de la lv20 cand faci M la magia respectiva. De ex: ai facut M la tais vrajit cumperi cartea tais vrajit cc si citesti. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti citiii de la lvl 20 sau cand faci M la magiia care o vrei. Eu am un sura de 66 arme magice da eu le fac cu carti speciale cu care nu imi esuaza. Daca vrei sa ajumgi mai repede lvl 99 intra pe www.metin2blaknight.com iii foarte fain.