| colors113 a întrebat:

Salut prieteni! :* as vrea sa stiu informatii despre cum se pot face bratarile prieteniei. as vrea sa-i dau una unu prieten ca sa zic asa. dar nu gasesc nicaieri o schita.
dar va rog.numi dati filmulete de pe you tube sau orice fel pentru ca nu le pot vedea:d.
fundoi:X:* pentru cele care le pot realiza:-p

Răspuns Câştigător
| Pinkutza a răspuns:

firele trebuie sa fie aseate asa(poti folosi si mai multe culori) http://www.youtube.com/watch?v=tSDyZMz4Pe8&feature=related

innoadale in asa fel incat primul fir sa fie mereu deasupra ( ma refer la culoare acelui fir ) vei vedea tot in clip ...nu e foarte amanuntzit, continua tot asa si cu celelalte fire, nu trebuie sa o faci in zig-zag ca in clip deoarece e mai complicat fa ceva simplu, eu m-am apucat sa fac de vineri seara, deja am facut 4 bratari :-* sper ca ai intzeles ce trebuie facut

4 răspunsuri:
| AmandytaErhan a răspuns:

Buna, stiu eu cele mai bune bratari de prietenie pentru tine. deci ai nevoie de un elastic simplu de par (din elastic, cauciuc) si niste dungi (lente) din reviste de diferite culori de grosime de un cm si lungimea ca de o foaie a4. taie elasticul ca sa poti pune pe el margelele care le vei face din lentele de revista. (pe lente nu trebuie sa fie desene ca nu vei putea scrie pe ele) acum pe lente scrie cele mai mari secrete ale tale si ale prietenei tale apoi rotestele intr-un tubusor mic si punele pe elastic. daca nu ai inteles ceva scriemi mesaj... funda?

| Pinkutza a răspuns:

Folosesti 6 fire ( 3 culori) pentru un model in paralel) firele sun ashezate astfel C1C1 C2C2 C3C3 ...innozi primul fie cu al 2-lea de doua ori apoi il innozi cu al 3-lea tot de 2 ori, tot asa pana la firul nr 6 apoi o iei de la capat cu firul care ti-a ramas primul ( deoarece primul fir l-ai innodat cu toate, al 2-lea fie a ajuns primul) tot asa cu toate firele,

p. s. un fir de ata sa fie destul de lung( dar de cat de lunga vrei sa fie bratara)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/
http://www.google.ro/......http?/
http://blog.nisi.ro/......e-din-ate/
Aici iti explica pas cu pas cum se fac bratarile prieteniei

| colors113 explică:

Vam rugat sa nu trimiteti filmulete ca nu le pot vedeastraight face