| Johnny_3038 a întrebat:

spuneti-mi va rog care este rolul Sistemului Politic in cadrul dezvolt. social economice a Moldovei? va rog foarte mult...

2 răspunsuri:
| Johnny_3038 explică:

Salut. spuneti-mi va rog care este rolul Sistemului Politic in cadrul dezvolt. social economice a Romaniei? va rog foarte mult...

| cioca99 a răspuns:

Eu asa inteleg:sistemul politic da legile si le pune in aplicare.deci sistemul politic poate ajuta foarte mult dezvoltarea social economica a Moldovei sau poate ingreuna in acelasi timp aceasta dezvoltare.trebuie sa stii niste principii cum functioneaza si apoi sa le aplici in cazul Moldovei.in rest nu prea stiu nimic de Moldova ca eu-s din ardeal si nu ma intereseaza