| selianta a întrebat:

Salut, sunt nou aici..As vrea sa stiu daca gen ma duc la film la cinema cu niste prieteni si fac rezervare acolo pentru niste locuri la un anumit film, trebuie sa platesc acolo cand fac rezervarile sau platesc cand mergem sa luam biletele? Sau imi dau ei biletele cand fac rezervarea?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rezervarea e valabila cu vreo 30 min inainte de film. Pana atunci te poti duce sa ridici biletele si sa le platesti

| kar1GaNNN a răspuns:

Rezervarea e separat de bilete.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"as vrea sa stiu daca gen" ai putea renunta la aceasta exprimare inepta!?winking laughing laughing laughing

| HadesSs a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie sa platesti rezervarile sunt valabile pana la o ora parca inaintea filmului daca nu te duci sa iei biletele se anuleaza rezervarea.

| Alecsandri a răspuns:

Salut. Concret iti spun fiindca prietena mea lucreaza in domeniu. In momentul in care faci rezervarea online/ telefonic se blocheaza locurile respective si nimeni nu le va putea achizitiona. Cu 45 de minute inainte de inceperea rularii filmului, locurile rezervate pentru care nu s-au cumparat bilete se vor debloca si orice va putea cumpara bilet pe acele locuri. Concret, in momentul in care faci rezervare nu platesti nimic, doar pentru a nu pierde rezervarea trebuie sa mergi cu app o ora inainte si sa spui pe ce nume ai rezervarea. Spor si vizionare placuta!