| TudorRadu a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa slabesc pentru ca am 51 de kg si 1.52 metri ce pot face? Dar nu vreau sa merg la sala pentru ca e departe de casa mea.Si chiar daca as merge cred ca m-as face de ras.Pentru ca nu am suficienta forta in maini, parca am doua maini stangi. Va rog ajutati-ma

funditabig grin

Răspuns Câştigător
| ana27756 a răspuns:

Buna eu am salabi cu ceai verde dar sunt mai mare ca tine de am folosit ceai:d pentru inceput poti bea o cana pe zi si grefe poti mica lasa dulciurile, fa acasa exerciti cit poti si mininka fructe bea apa cit de multa poti baftahappy

6 răspunsuri:
| AdeTeUraste a răspuns:

Pai poti sa alergi, sau poti sa mergi la diferite activitati cum ar fi bowlingul big grin

| TudorRadu explică:

M-am cantarit peste 3 luni si am 50 kg coaiee laughing

| Magellanaa a răspuns:

Daca ti-ai dori cu adevarat sa slabesti te-ai duce la sala fara sa te gandesti! Prietena mea se duce, si nu e prea grasa si mi se pare chiar un lucru cool... daca n-as fi atat de slaba m-as duce si eu!

| ionasc a răspuns:

Reduci din alimente

| Madalina857 a răspuns:

Si eu am 12 ani si am 42 de kg si sunt slaba dar grasa in oase...dar ceea ce trebuie sa faci tu e sa mananci ceva sanatos si fara grasimi

| FoxtrotUniform a răspuns:

Bicicleta,alergat sau pubertate.Pentru pubertate trebuie sa mai astepti cativa ani.Pe celelalte doua poti sa le practici oricat de mult vrei. drumetiile pe munte sunt bune deasemeni.Ia in considerare faptul ca ai doar 12 ani.In urmatorii ani te vei schimba mult:vei slabi, te vei inalta.Ai rabdare!