| KidDuletzu a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor!, maine merg la analize, si mi-e frica! De fiecare data cand im ia sange, leshin! adica, ma ashez pe pat, ma gandesc la ( trallalalalala ), si nu ma uit nici la vena sau la sange sau la ac!, dupa, stau vreo 10 mins pe pat, si beau apa, fie manank ceva. ( Deoarece dimineata cand faci analize nai voie sa mananki sau sa bei apa ), cand ma ridic, merg incetu, incetu, si la usa,, mi se face raw si cad pe jos sad... Va roogg, am auzit ca leshinul poate fi si fatal crying,, va rogg :X ajutati"ma!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Pai eu iti recomand sa mergi la analize cu un parinte/prieten/iubit etc (persoana draga tie).
Apoi daca vrei poti sa asculti muzica in casca.Gandestete la altceva etc etc.
Nu e asa de rau.Adica cum sa lesini?
E doar un pic de sange, nimeni nu a murit din asta.

5 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Imagineaza-ti ca in '80 foloseau ace groase, nu d-al de bolduri d'astea gen 2011.

La naiba,cand o sa-ti lege mana ca sa-ti adune sangele...
Ultima data a fost nevoit sa'mi ia de doua ori,ca prima data m-am miscat, si a durut destul, aproape ca nu-mi mai simteam mana.

| Sabryy a răspuns:

Eu nu am nici o problema, dar fratele meu are. Ai grija, nu vei scapa usor d asta. I-ati, nu stiu, maimutzoiul tar preferat (depinde ktzi ani ai) si mancare care iti place tie laughing eu asa ma calmez. Roaga o ruda sa vina cu tine si stai mai mult pe pat. Inceark si sa iei calciu inainte. Oricum, poti intrba un specialist, poate chiar p asistenta d acolo. Poate merge si cu o compresa rece pe frunte.

| niNNu a răspuns:

Nu o sa mori!

| Veverita a răspuns:

Ai grija ca atunci cand iti strange mana cu banda aia elastica nu iti mai ajunge sangele la degete si iti cade manarolling on the floor

| DGRobert a răspuns:

Nu stiu exact dar s-ar putea sa scapi de asta dar cu putina durere, cand mergi la analize roaga-i cu ceru si cu pamantu sa puna ac mik, si atunci stai pe scaun te uiti pe pereti si vorbesti cu asistenta, dar asigurate si tu sa fie una draguta din toate punctele de vedere, cand prinzi ideea o sa te duci de dragwinking bafta