| CrazyYoyo a întrebat:

Buna TPU.
Maine dimineata trebuie sa ma duc sa-mi i-au analize.
Pot confirma ca...mor de frica si am nod in gat numai cand ma gandesc ca trebuie sa ma duc
Chestia cea mai penala este ca lesin inainte sa-mi bage acul in venastraight face (mereu mi s-a intamplat asa)
Ce ma fac?
Nu mai spuneti ca se compara cu o ciupitura de tantar ca nu cred ca e chiar asa... uneori am impresia ca imi taie manalaughing)
Ce sa fac? Ma i-a tremuratul numai cand ma gandesc ca trebuie sa-mi ridic manecalaughing))
Merg cu mama, dar nu vreau sa stea langa mine pentru ca nu suport sa stea langa mine cand sunt la doctorlaughing) pentru ca simt ca ii e mila si nu-mi place.
Ce sa fac sa nu lesin si sa nu-mi fie rau? Nu pot sa ma gandesc la altceva pe parcursul recoltarii stiind ca aceasta imi i-a ceva din mine laughing si nu-mi place sa pierd nimic...laughing))
Ultima data mi-a luat analizele acum 4 ani..si atunci i-am dat cu piciorul in gura la o asistenta...dar dupa m-au imobilizat vreo 6 asistentelaughing)))))) (aveam 12 ani) ma rog...batting eyelashes
Ce simti cand iti i-a sange? De la 1 la 10 cat doare cand iti baga acul, cand il scoate, si cand trage sangele?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AalLeExX02 a răspuns:

Salut! nu stiu de ce te temi asa de tare ca iti scoate sange.Ar trebui sa te gandesti ca esti mai tare decat acul, sa se idoaie acul cand incearca sa te intepelaughing! Fii mai increzatoare si nu te speria! Incearca sa nu te uiti la ce face asistenta si daca poti fa o conversatie intre timp cu cineva care este langa tine! Incearca sa te concentrezi la altceva ...la orice!

| CrazyYoyo explică (pentru AalLeExX02):

Apropo, nicotina iese la analize? laughing))

| AalLeExX02 a răspuns (pentru CrazyYoyo):

Nu sunt doctor si nu stiu chestiile astea...dar nu cred ca se vede din analiza asa ceva!winking

| CrazyYoyo explică (pentru AalLeExX02):

Multumesc mult...chiar nu a durut asa cat ma asteptam eulaughing))) Aproape ca nu am simtit nimic...:*

| AalLeExX02 a răspuns (pentru CrazyYoyo):

Cu toata placerea! Ai incredere in tine si nu lasa nimica sa te faca sa iti fie frica :*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe tine te bușește râsul, ce să spun?
Lasă teama acasă, nu te doare, nu simți când se trage sânge din venă.
Și mai lasă și exagerarea...
Pa, pa.

| Peaches a răspuns:

Daca esti fricos, sigur scorul este 10! Eu zic ca nu e chiar o piscatura de tantar; e ceva mai mult dar e suportabil (mai ales pentru un macho de 16 aniwinking ) Nu te uiti DELOC la ce se intampla la vena ta, incerci sa spui in gand tabla inmultirii si totul se termina foarte repede.

| CrazyYoyo explică (pentru Peaches):

Sunt fatalaughing) multumesc pentru raspuns :*

| Peaches a răspuns (pentru CrazyYoyo):

laughing ok, "macho" laughing

| zaratu a răspuns:

Depinde cum are mana asistenta care iti ea sange daca are mana usoara nu simti nimiv daca are mana grea te pisi pe tine de durere

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Gandeste-te ca cel mai bun prieten al tau are o problema grava de sanatate si doar tu cu picatura ta de sange il poti salva, donand! intarestete singur si totul va fi bine, gaseste un motiv si motiveazate!