| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Rog seriozitate si bun simt. Joi voi merge la teatru pentru prima data, daca se poate zice asa happy. Se joaca piesa de teatru Visul unei nopti de vara. Merg impreuna cu colega mea cea mai buna, viitoarea mea prietena. Sper sa fie frumos. Pentru cine mai merge, a mai mers la teatru, rog niste lamuriri : 1. Care este vestimentatia corecta? Adica e bine daca ma imbrac in costum? (spun asta ca in perioada asta e si frig, ploua si este seara piesa) 2. As vrea ca la sfarsitul piesei, sa ii multumesc pentru invitatie dar intr-un mod mai diferit. 3. Ce alte sugestii imi mai spuneti? O seara buna! Model de multumire. Sa imi ziceti cum vi se pare. Vreau sa fiu mai romantic crying. (Numele ei), iti multumesc frumos pentru invitatia la aceasta piesa. Ne-am simtit bine si ma bucur mult de aceasta seara frumoasa. Sper sa mai fie astfel de iesiri, momente. Am inteles ca aceasta piesa este una de iubire, comedie, o piesa frumoasa. As vrea sa-i multumesc in legatura cu aceasta piesa, adica sa aiba o relatie. Sper ca intelegeti. Cred ca acum e momentul sa-i zic ca o plac.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

O sugestie: Inainte de a merge la teatru, citeste piesa. Te vei bucura mult mai mult de reprezentatie si cu siguranta o vei impresiona si pe domnisoara daca o sa poti discuta in cunostinta de cauza.

| Mihaela1964 a răspuns:

1.La teatru te poti imbraca in jeans, camasa, sacou sau jacheta-barbatii nu mai poarta costum si cravata si femeile nu se mai imbracata atat de elegant ca alta data.
2.In semn de multumire o poti invita la o pizza, la un suc sau o cafea-depinde unde vrea sa iasa sau de ce resurse financiare dispui.Cred ca e cazul sa uiti de modelul de multumire pe care ti l-ai propus,suna invatat pe de rost; poti multumi si cu putine vorbe,sincere,prin care sa exprimi excat ce simti. Oricum,isi va da seama ca ti-a placut, daca te vede entuziasmat va fi si asta un semn ca ii multumiesti pentru starea pe care ti-a indus-o spectacolul vazut, mai ales ca a fost alaturi de ea. Spune numai ce crezi cu-adevarat, din inima, va fi bine-sunt sigura.Lasa spaima de-o parte-e numai o fata(care in plus te place!), nu profesorul care te examineaza.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc de raspunswinking!