| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara all, deci vineri e Halloween Night la un club si cum am invitatie merg cu un grup de prieteni si imi trebuie costum de Halloween, doar ca eu nu am si nu stiu exact cum sa ma imbrac pentru ca toata lumea va fi costumata si nu am nici o idee... ajutati-ma va rog pentru ca mai sunt 2 zile, as vrea ceva facut in casa... funda la cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Ana00005 a răspuns:

Aici poti improviza o groaza.Nu iti trebuie costum daca stii sa improvizezi.
vrajitoare: Colantii negri si o bluza in culori inchise + o palarie de vrajitoare si machiaj cu sidef
vampir: aici tine cont de mult negru si rosu.Font de ten alb portelan si ruj rosu (poti sa iti desenezi niste 'colti' pe buze cu un creion alb de ochi)
zombie: orice culori inchise, cu paiete dar tot inchise si un machiaj puternic si neglijent
sirena: aici incearca culori vii, cu paiete si un machiaj sclipitor
franken: incerca sa iti desenezi 'cusaturi' si rani pe fata si corp.Si combina hainele colorate cu cele inchise. (dress negru cu fusta roz si bluza mov inchis cu accesori aurii)
Ideea e sa fi creativa. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un costum de cosar il poti face repede.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Du-te asa cum esti tu, nimeni nu o sa isi dea seama.