| xenon a întrebat:

am o bicicleta MTB si eu pun foarte mult frana cu roata de pe spate si mi sa tocit cauciucul. Odata cand stateam pe banca in parc s-a spart cauciucul si camera din cauza franelor.Am cumparat o anvalopa si o camera. Dar camera are valva prea mica si nu iese afara din janta ca sa o pot umfla(DAR mai am o camera de la o bicicleta cu cadrul drept adica fara suspensie pe spate eu avand bicicleta cu suspensie pe spate si roata de la cea fara parca este putin mai subtire decat a mea)ce camera ma sfatuiti sa pun? Cea cu anvelopa mare de la bicicleta fara suspensie pe spate sau camera cumparata noua cu valva mica care nu pot sa o umflu.Si mai am o problemacrying. Cum pun camera si anvelopa pe janta? Nu imi iese deloc. spuneti-mi va rog pasii.Sau macar un link bun unde arata.

3 răspunsuri:
| CrAnonimu a răspuns:

De ce nu cumperi camera pentru janta dubla? alea au valva mare...

| CrAnonimu a răspuns:

Nu are nimic, numai sa fie de aceeasi dimensiune... sa nu fie mai mica/mare decat janta

| xenon explică:

Pai am o camera cu valva mare dar este de la o bicicleta care nu are janta dubla.are ceva daca o pun la o bicicleta cu janta dubla? si spune-mi si mie te rog cum sa le pun pe janta