| RaLuCa23 a întrebat:

Am o curiozitate! Cine imi explica si mie care e faza cu ciupiturile pe facebook ca nu inteleg! Sunt atatea persoane care m-au "ciupit" dar nu stiu care e afacerea asta! mersi

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sincer nici eu nu le inteleg rostul laughing cred ca unii sunt prea timizi sa se bage in seama pe chat sau sa iti dea add si atunci iti dau poke. De obicei cand primesc o ciupitura d-asta, daca-i ciupesc si eu pe respectivii apoi imi dau add sau intra pe chat cu mine. Nu stiu, daca ti se pare ok omul, da-i si tu poke, sa vezi ce face in continuare, daca nu ignora chestia aia. Prietenii cred ca dau poke sa se bage in seama mai discret ca ti-au dat un mesaj, te-au sunat sau ceva de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello.Pai in spatele acestui gest,ca sa il numesc asa,nu se ascunde vreun lucru deosebit.E un fel de bagare in seama,din punctul meu de vedere,si nu ii vad nici rostul.

Mi se intampla si mie deseori, si ignor orice "ciupitura", desi sunt persoane restrictionate, care din cauza ca nu te pot adauga in lista de friends, iti cer tie prin acest "poke" sa recurgi la pasul asta.Pe langa asta apar si enervantele sugestii de "ciupituri"... Ce poate fi mai fun pe Facebook?

| Georgiana234 a răspuns:

Este un lucru de care toata lumea "abuzeaza" in exces dar fara a cunoaste pe cel caruia i da "ciupeste" sau fara a fi macar prieteni [ cunostinta din vedere]
Oricum e un gen de "salut" neinsemnat!

| MadDeyu a răspuns:

Da acest poke adica ciupitura este o tampenie facuta de facebook. Oricine se poate baga in seama, in unele cazuri este amuzant adica cu prietenii sa faci un fel de poke wars. Dar in rest este o tampenie.