| EduardEdy1 a întrebat:

Am o mare problema. Vreau sa stiu daca saci in care am pus ciupercile pleurotus se mai uda? Le-am pus in rumegusi. Dar nu stiu daca se mai uda dupa punerea miceliului. Ofer funda!

1 răspuns:
| gabriel31 a răspuns:

Cauta cresterea ciupercilor si vezi ce gasesti.la ciupercile de sera (agaricus sau pleurotus) stiu ca se baga apa.si depinde ce faza de insamantare este.anumite conditii de temperatura si umiditate pentru fiecare faza. apa pentru udari trebuie sa aiba o temperatura optima.trebuie sa te documentezi serios.succes