| Gion3334 a întrebat:

De curand ciupercile Pleurotus fac viermi... Nu exista un tratament pentru eliminarea acestora?

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă le cumperi din supermarket mai mult ca sigur nu au viermi.
Cele din pădure pot avea viermi, dar nu e de curând, așa a fost mereu. Dacă ai tu o cultură de pleurotus și au făcut viermi însemnă că cultura a fost atacată. Există informații pentru tratamente pe net dacă ai răbdare să cauți.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cum "de curand"?
Toate ciupercile fac viermi la un moment dat. Mai ales daca sunt prea mari.