| FizZAleX a întrebat:

Am si eu o problema cu un telefon Allview P5, Azi cand ma alergau niste caini mi-a cazut telefonul din buzunar si s-a spart un pic geam-ul dar se vede tot numai ca nu mai merge touchscreen-ul.

Daca am garantie la el pot sa il duc sa mi-l repare? Am inteles ca nu dar in trecut am mai avut un Samsung galaxy gio care l-am dus la garantie sa imi reseteze soft-ul si mi-a schimbat si display-ul din buna vointa fara sa cer eu nimic.

Daca nu merge la garantie cam cat costa sa il repar? Am mai avut un Samsung galaxy S1 si i-am spart geam-ul langa buton dar mergea, dar cand m-am dus la GSM mi-au cerut 500 lei pentru ca ei schimba cu tot-ul... iar asta s-a intamplat la mai multe gsm-uri.

5 răspunsuri:
| coztel5437 a răspuns:

Telefonul a suferit un soc mecanic deci trebuie sa platesti, daca ai fi citit garantia ai fi stiut

| Vlad2013 a răspuns:

Daca ai garantie trebuie sa ti-l repare, insa ce e stricat la tine e touch-ul, acesta fiind o piesa separata de display.

| denis28 a răspuns:

Deci daca ai garantie la telefon til repara ei tot fara sa dai nimic da nai garantie sau a expirat ati va cere cam 750 lei am avut un prieten cam atat i-a cerut nu stiu tie, Deci cam atat am avut de spus Funda?

| FizZAleX explică:

L-am reparat la GSM, Am dat 200 lei + 15 lei pe folie

| MinivaGSM a răspuns:

P5 Quad, P5 Alldro... P5 de care?

O seara frumoasa!